Yaz aylarının değişmeyen klişeleri

Merhabalar

Bugün bir değişiklik yaparak ilk defa günlük tarzında neşeli bir yazı yazmak istedim.

fazla kilolar

“Ay şekerim zayıflamalıyım bu ara çok kilo aldım”

Zayıflama konusunun artık cinsiyet ayrımı falan yok. Herkes kilolarından şikayetçi, göbekten, basenden şikayetçi. Kimisinin devamlı olarak vücudu şiş, su toplamış. Bazısının da her zaman, her koşul altında 5 kilo fazlası var. Şu ödemleri atıp, 5 kiloları versek aslında harika görünüşlü, sağlıklı kaya gibi insanlarız :) Eylül ayından sonra homini gırtlak ekmek arası döneri, çikolatayı, dürümü yedikten sonra yaz geldiğinde kilo vermeye çalışmak abuk subuk rejimlerin peşinden koşmak gerçekten çok komik.

alaçatı çarşı

“Alaçatı’nın modası geçmiş”
Atık sapla saman birbirine karıştı. Hatta saman kalmadı bile. Ege’nin gerçek insanını Alaçatı sokaklarında görmek mümkün değil. Her yerde 34 plaka araçlar. Gelmeyin demiyoruz, hobi olarak yine gelin ama tadımızı tuzumuzu kaçırmayın. Alaçatı’ çarşısında birileriyle akraba olmadan, saçımızı birilerinin yemek tabağına sokmadan, ayağımıza bastırmadan çıkabilmek ne mümkün. Alaçatı sokaklarında yemek yemek bile eziyet, bir öğün bile sayılamayacak yemek için bir maaş hesap ödemek, hemde bunu dip dibe masalarda, sıkış tepiş yemek çok kötü. Gerçekten şu Alaçatı sevdası bitse de kurtulsak.

çöl sıcakları

“Bu hafta hava çok sıcak olacakmış, yüz yılın sıcağıymış”
Öyle bir klişe ki her yıl sıcaklık son 100 yılın rekorunu kırmayı başarıyor. Habercileri yaratıcılığa davet ediyorum. Kış geldiğinde “sibiya soğukları geliyor”, yaz geldiğinde “çöl sıcakları geliyor” ya arkadaş biraz yaratıcı olun. Bizi niye her zaman huzursuz edecek, telaş içine sokacak haberler yapma peşindesiniz. Birde “sıcak değil de, nem var çok nem” geyiği var ki aman aman evlerden ırak :)

“Saçımın doğal rengi bu”
80-90’lı yıllarda bolca duyduğumuz bir klişe idi. Herkes ne hikmetse sarı röfleli saçlarının doğal olduğunu iddia ederdi. Doğal sarı olmayanlar ise sadece ve sadece papatya suyu kullanarak o rengi sağlamışlardı. Bir nesil böyle büyüdü. Şimdi moda bronz olmak. Bu çocuklar büyüdü bronz olmaya kafayı taktı. Herkes ilkbahar aylarında solaryum ile bronzlaşıp sahillere akın ediyor. Sonrada ben bronzum zaten tenim böyle diye caka satıyor, fakat elbette yemiyoruz :)

Şengül

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir